Znamení zvěrokruhu, která se nejvíce stresují. Jak se se stresem nejlépe vypořádat?
Foto: fizkes / Shutterstock

Znamení zvěrokruhu, která se nejvíce stresují. Jak se se stresem nejlépe vypořádat?

Všichni občas zažíváme stres nebo napětí. Ať už je to kvůli práci, škole nebo i nedůležitým maličkostem. Každý z nás však stres snáší jinak a pro některé to dokáže být opravdu náročné. Hodně toho může dle Lindy Goodmanové prozradit i naše znamení zvěrokruhu. Patříte mezi 5 nejvystresovanějších znamení i vy?

Blíženci

Přestože jsou Blíženci velmi komunikativní a působí pořád vesele, z jejich myšlenek se snadno stává velký chaos. Kvůli jejich neklidné povaze musí stále něco dělat a bývají proto vystresovaní kvůli mnoha věcem naráz. Z víru jejich myšlenek, nápadů a pochyb je občas dost těžké se dostat. Dokáží také pořádně vybuchnout, křičet a vztekat se a uklidnit je může být přímo nadlidský úkol. Stres jim způsobuje hlavně rozhodování a kvůli jejich prokrastinaci a nerozhodnosti to může vést k pořádnému stresu. Pořádně naštvat je může také lidská hloupost, a i z maličkosti dělají často velké drama.

Blíženci, snažte se z toho tedy pořádně vyspat a věřte, že jste silnější než váš stres a úzkost.

Zdroj: Autor: mountain beetle / Shutterstock

Panna

Panny musí mít vše zorganizované a naplánované a na všechno chtějí být připravené. Snadno se jim tak naskytne stresová situace v práci, ale i v běžném životě. Navíc se snaží být vždy nejlepší v tom, co dělají – nejlepším rodičem, partnerem nebo zaměstnancem. Když poté něco nejde podle plánu, snadno stresu ze svého selhání podlehnou. Navíc jsou na sebe poté naštvaní a obviňují se ze svých chyb. To je samozřejmě vystresuje ještě víc a může vést ke zhroucení.

Abyste se stresu zbavili, zkuste o sebe víc pečovat a zařadit sami sebe na první místo.

Raci jsou tak loajální a empatičtí, že se často stresují jen ze strachu o druhé.

Lev

Lvi umí být pořádně dramatičtí a věří, že jejich situace je nejhorší na světě. Rádi se přesvědčují, že jejich stres je horší než ten váš a všem se to snaží dokázat. Kvůli jejich ambicím na sebe často kladou velké nároky a jsou rozenými vůdci. Nejvíce je proto stresuje, když nemohou mít situaci pod kontrolou. Stačí i nefunkční počítač či ztracené klíče a svět se pro ně začíná hroutit.

Ke zvládání vašeho stresu je nejlepší přijmout fakt, že se všechno nemusí točit jen kolem vás a že by mohlo být i mnohem hůř.

Rak

Raci jsou tak loajální a empatičtí, že se často stresují jen ze strachu o druhé. Přemýšlí, jestli jsou jejich blízcí v bezpečí a co zrovna musí prožívat. Jsou také dost citliví na kritiku, špatné zacházení či ignoraci od ostatních a bojí se, co si o nich druzí myslí. Většinou však své problémy skrývají pod maskou a neradi se svěřují, přestože by jim to mohlo pomoct. Kvůli tomu si potom ostatní lidé v jejich okolí neuvědomují, jak moc jim mohou svými slovy ublížit.

Raci, je pro vás důležité, abyste o svých pocitech dali někomu blízkému vědět, a poté pro vás už nebude tak těžké se ze stresu dostat.

Vodnář

Vodnáři se stres snaží ze všech sil ovládat. Přestože se však snaží být co nejvíce v klidu, stres je stejně dříve nebo později dostihne. Rádi si dělají věci po svém, může je proto dost naštvat, když se jim do jejich práce někdo snaží mluvit. Dokáže je vystresovat i nedostatek času, když toho mají hodně na práci. Často se také potýkají se stresem kvůli věcem, na které by jiní lidé ani nepomysleli. Jsou ztracení ve svých myšlenkách a z klidu je může vykolejit pouhý strach o budoucnost nebo přemýšlení o smyslu jejich života. 

Vodnáři, zkuste zpomalit a trochu si odpočiňte. Snažte se si připomínat, že máte život pod kontrolou a ať se stane cokoliv, vždy to zvládnete.

Zdroj:

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy