Vyhrát Oscara není všechno aneb tyto celebrity si nevyzvedly prestižní ocenění
Foto: spatuletail / Shutterstock

Vyhrát Oscara není všechno aneb tyto celebrity si nevyzvedly prestižní ocenění

Zisk Oscara je pravděpodobně vrcholem kariéry každé filmové hvězdy. Někteří herci a herečky skoro celý život čekají na to, až budou moci jednou držet zlatou sošku ve vlastních rukou. Ale ne vždy si vítězové osobně vyzvednou své ocenění. Existuje pro to mnoho důvodů, jak následující příklady dokazují.

Marlon Brando

Marlon Brando obdržel Oscara v roce 1973 za legendární roli Vita Corleone ve filmu „Kmotr“. Na Oscary se ale nedostavil, protože je bojkotoval. Na ceremoniál za sebe poslal indiánskou aktivistku Dingenu Littlefeatherovou. Ta vyšla na jeviště a s poděkováním odmítla Oscara jménem Branda. Littlefeatherová přednesla krátký projev, ve kterém uvedla, že záměrem Brandova bojkotu bylo upozornit na hrozné zacházení s domorodými lidmi ze strany filmového průmyslu.

Zdroj: Autor: Jaguar PS / Shutterstock

Katherin Hepburnová

Momentálně je Hepburnová jedinou herečkou, která byla oceněna celkem čtyřma Oscary, čímž drží absolutní rekord (i Meryl Streep má jen tři). Přestože ve statistikách vede, nejen že se ani jednou neobjevila na ceremoniálu, navíc si ani jednu sošku nikdy nevyzvedla. Důvod byl ten, že ji ceny nikdy moc nezajímaly. Její práce a možnost bavit lidi tím, co milovala, pro ni bylo dostačující ocenění vlastní tvorby.

Eminem

V roce 2003 hrál známý rapper ve filmu „8. Míle“, pro kterou složil populární písničku „Lose Yourself“. Za to získal Oscara v kategorii „Nejlepší filmová píseň“. Ale cenu si v ten moment nevyzvedl. Zatímco se oznamovalo jeho vítězství, byl doma v posteli a spal. Později v rozhovoru řekl, že si byl jistý, že stejně nemá šanci, takže prostě zůstal doma. Eminem v této kategorii porazil mimo jiné Bona z U2 a Paula Simmona.

Eminem v této kategorii porazil mimo jiné Bona z U2 a Paula Simmona.

Michael Caine

Michael Caine je považován za jednoho z nejúspěšnějších herců a je zvláště žádaný jako herec zajímavých či hlubokých postav. Když v roce 1987 získal svého prvního Oscara, nemohl si ho vyzvednout z docela ironického důvodu. Byl zaneprázdněn natáčením filmu „Čelisti 3“, který je (jak je známo) velice nekvalitní. Na ČSFD má třeba pouze 25 %, na Rotten Tomatoes dokonce jen 15 %.

Zdroj:

https://www.watson.ch/!189576707?utm_medium=social-user&utm_source=social_app&fbclid=IwAR2riktwIHaSwnvxKpC_EAEQnQu9sDqFWIof-rLBaV8l3y3qCdgEPm5wXkI

https://www.rottentomatoes.com/m/jaws_3

https://new.csfd.cz/film/19676-celisti-3/prehled/

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy