Ve mně navždy zůstává, tvoje voda živá – aneb když televize pomohla najít opravdový talent
Foto: Autor: oOhyperblaster / Shutterstock.com

Ve mně navždy zůstává, tvoje voda živá – aneb když televize pomohla najít opravdový talent

Ve mně navždy zůstává, tvoje voda živá – aneb když televize pomohla najít opravdový talent Další fotografie v galerii >
Foto: Autor: oOhyperblaster / Shutterstock.com
Přestože Aneta Langerová není úplně klasickým zástupcem lidí, kteří svoji popularitu spojily se sebeprezentací na sociálních sítích, se svým občas aktualizovaným kanálem na YouTube, webovými stránkami, instagramovým i facebookovým účtem se určitě dá považovat za osobu, která ovlivňuje ostatní.

Aneta si ale vybrala jako prostředek ke komunikaci hudbu

Populární zpěvačka oslaví v listopadu 34 let a na české hudební scéně už patří roky ke stálicím. Své fanoušky si získala svojí hudbou, upřímností, přirozeností a prací pro druhé. Jen na YouTube má její kanál téměř 13 milionů shlédnutí.

I když rodiče doufali, že dcera bude sportovní dítě, brzy bylo jasné, že tenisová raketa zůstane ve skříni a děvče bude vysedávat u klavíru nebo hrát na kytaru. Když se přidal zpěv, bylo jasné že v rodině je zpěvačka.

Aneta to vzala přes „Lidušku“ a ve 14 letech už měla svou kapelu. Zkusila to v televizi v soutěži „Do-Re-Mi“, kde vyhrála. V soutěži „Rozjezdy pro hvězdy“ se dostala do finále.  V roce 2004 se Aneta zúčastnila úplně prvního ročníku: Česko hledá SuperStar a ve finále za sebou nechala Sámera Issu, Šárku Vaňkovou a Tomáše Savku. V České republice to byl nový formát zábavy a měl velkou sledovanost. Nebylo to jen zpívání pro mladé lidi, ale dívaly se a hlasovaly celé rodiny.

Soutěž zpěvačce výrazně pomohla v prosazení se v nemalé konkurenci. Krátce po soutěži SuperStar vydala první album, jak ji zavazovala smlouva a úspěch se dostavil okamžitě. Další album si už ale Aneta chtěla udělat podle svých představ, zkusit si napsat svoji hudbu a své texty. S tím se nakonec poprala úspěšně a svého stylu se drží dodnes.

Ve výčtu významných ocenění, která zpěvačka za svůj krátký život posbírala, patří i ocenění za její dlouhodobou spolupráci pro „Světlušky“. To je organizace pomáhající zrakově postiženým lidem.

O jedné ze svých desek Aneta řekla:

Nevymýšlela jsem žádné koncepty nebo ideje. Pro mě je nejzásadnější člověk, obsah každodenního života, co do člověka přichází, co z něj odchází, co prožívá. O tom ta deska je.“

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy