
Nikdy nekončící boj s bakteriemi v domácnosti. Budete koukat, na kterých místech se jich drží největší množství
Kuchyně
V kuchyni jsou místa a předměty, které vyžadují zvýšenou péči. Riziková místa jsou samozřejmě dřez, pracovní deska, digestoř a zóna, kde je odpadkový koš. Proto je třeba v těchto zónách používat dezinfekční přípravky.
A potom zde máme předměty jako houbičky na nádobí, utěrky, vařečky a ostatní nádobí ze dřeva a dřevěná kuchyňská prkénka. Houbičky na mytí nádobí je třeba často měnit. Během používání je často proplachujte vodou a na konci proplachování proudem studené vody. Pokud při použití cítíte z houbičky i slabý zápach, vyhoďte ji. Utěrky nechávejte pověšené tak aby nebyly dlouho mokré a často je střídejte za čisté. Dřevěné nádobí je krásná dekorace, stejně jako dřevěné rukojeti u příborů, ale dřevo většinou do myčky nedáváte a jako materiál do kuchyně není moc hygienické. V pórech a prasklinkách se drží zbytky jídla a bakterie. Pokud si myslíte, že vaše vařečky jsou čisté, dejte je vyvařit do hrnce s vodou a prohlédněte si vodu, ve které jste je vařili. Stejné je to s dřevěným kuchyňským prkénkem. Nikdy nebude úplně čisté. Plastová prkénka sice nejsou tak dekorativní, ale rozhodně se lépe čistí. Nejlépe uděláte, když si jich pořídíte několik a budete mít na různé potraviny různá prkénka. Nebudete tedy krájet čerstvou zeleninu do salátu na podložce, kde jste krájeli syrové maso.

Obývák
Dálkové ovladače jsou bakteriemi pověstné. O moc lépe na tom nejsou ani klávesnice u počítačů, obzvláště, když si občas k práci u počítače dáte nějaký pamlsek. Mobilní telefon, který nosíte navíc i ven, je hotovým inkubátorem bakterií.
Tím to v obýváku nekončí. Bakterie jsou i v čalounění gauče a křesel. A s každým drobečkem, který vám upadne, vytváříte bakteriím lepší životní podmínky. I když to není vidět, odlupují se vám i šupinky kůže, děti mají často lupy. I to je živná půda pro bakterie.
Toaleta a koupelna
O toaletě se předpokládá, že v ní bakterie budou. I když ji čistíte často, není vám to nic platné, pokud při každém splachování záchodu nezavřete poklop. Po každém spláchnutí se mikroskopickými kapkami vody do prostoru do vzdálenosti dvou metrů rozstříknou bakterie. Záchodový poklop má svůj význam. Bakterie se dostávají i na blízko umístěný toaletní papír nebo třeba na ručník u umyvadla. Pokud máte toaletu spojenou s koupelnou, je splachování bez zavřeného poklopu hazard se zdravím.
Zdraví
-
Kakao a jeho léčivé účinky: Jak často a kterou čokoládu…
-
Kyselý reflux: jak jej odhalit a předcházet mu
-
Sezóna zázvoru nekončí, proč ho jíst dál i během jara?…
-
Kapr nejen na Vánoce: Proč bychom měli ryby konzumovat celý…
-
Ananas jako bojovník proti nadbytečným kilům aneb které…
-
Doplňte vitamín C do vašeho těla přirozeným způsobem
-
Řeřicha setá: celoroční zdraví z truhlíku
-
Kurkuma je superpotravinou, kterou v české kuchyni moc…
Další články z rubriky Zdraví

Jak úplněk ovlivňuje délku našeho spánku
Možná to znáte. Přijdete do pokoje a místo černé temnoty večera vidíte pokoj téměř jako přes den. Hrany stolu, postele, obrazy, to vše je v nádechu odstínů šedivo-bílé rozpoznatelné. Podíváte se z okna a vidíte jasný zářící kotouč šedivého Měsíce. Přemýšleli jste někdy nad tím, jak nás úplněk v noci ovlivňuje? Pokud ano, tento článek je přesně pro vás.

Zelený zázrak matcha: Proč ho pít a jak ho správně připravit
Čaj matcha je unikátním nápojem, který má mnoho zdravotních benefitů. Tajemstvím jeho účinků je specifický způsob pěstování i přípravy. Jak to probíhá a proč byste si ho měli dopřát?

Dopřejte si nápoj bohů: Proč pít pravidelně víno a jaký vliv má na naše zdraví
Konzumace vína může být velmi prospěšná pro vaše zdraví. Potvrdila to dokonce i věda. Čím konkrétně a kolik bychom vína vlastně měli zkonzumovat? A je lepší červené či bílé?

Trpíte depresemi? Zapomeňte na prášky a běžte za zvířaty
Zatočte s depresemi přírodní cestou. Nejlepší antidepresivum není ta chemie, kterou polykáte, ale péče o zvířata. Zvíře dokáže pomoci s mnoha životními situacemi, jelikož má skvělý vliv nejenom na psychiku, ale také na zdraví a celkovou spokojenost.

Jak přirozeně pročistit a oživit naše tělo po zimě?
Cítíte se po zimě vyčerpaní a hledáte cestu, jak si doplnit energii? Na trhu je spousta detoxikačních přípravků a čajů. Ale nejsnazší a zároveň nejúčinnější cesta je vždy ta vlastní. Kombinací dlouhých procházek přírodou spojenou se sběrem léčivých rostlin pro sebe uděláte úplně nejvíc.
Další články z rubriky Zdraví
-
10 osvědčených tipů, jak řešit poruchy spánku
-
Jak zvýšit své šance k otěhotnění
-
7 rad, jak na noční pocení
-
Nespavost a 10 rad, jak se s ní vypořádat
-
Lněné semínko: Jak co nejlépe využít jeho prospěšné…
-
Spánková paralýza
-
Potraviny, které léčí ženskou duši
-
Strava podle ajurvédy: Po ránu něco sladšího, k obědu malou…
-
10 tipů proti chrápání
-
Sedm potravin pro zdraví našich zubů
Novinky
-
Interpretace snů pro ty, kteří ve snech válčí
-
10 výrazných vlastností neustupného Býka
-
Máte sny o někom, do koho jste zbláznění? Nic si z toho…
-
Jitka Schneiderová: Modla všech skutečných žen nejen v…
-
Natáčení nového filmu Bastardi 4 už je v plném proudu. O…
-
Blíží se nám další výročí ukončení 2. světové války.…
Zdraví
-
Jak správně umýt ovoce a zeleninu, aby se ze zdravé…
-
Jak si zachovat fyzické i psychické zdraví v průběhu…
-
Vyzkoušejte jednoduchou aktivitu, která vám dodá příval…
-
Kurkuma: Zlaté koření na dobré trávení, fyzickou odolnost a…
-
Jak poznat chlamydie? Je to velmi nebezpečná bakterie
-
Vliv antikoncepce na lidské tělo. Máme ji brát, nebo se jí…
-
Trojice nejulítlejších diet na světě aneb tohle už snad…
-
Několik tipů, jak zlepšit svou imunitu konzumací syrového…
-
Migrény: Jak jim předcházet, aby vás tak často netrápily
-
Jak bezpečně poznat, že trpíte depresí? 5 příznaků, které…