10 zajímavostí o odvážných Beranech. Znáte je vůbec?

10 zajímavostí o odvážných Beranech. Znáte je vůbec?
Berani jsou energičtí, sebevědomí a nezastavitelní. Když něco chtějí udělat, vrhnou se do toho po hlavě a málokdy nad něčím pochybují. Za jejich drsnou slupkou se ale skrývá mnohem víc. Co o nich tedy ještě nevíte a mohlo by vás to překvapit?

1) Nechtějí být nikým omezováni

Berani své místo většinou hledají ve vedení a chtějí mít nad vším přehled a kontrolu. Pokud se jim tedy někdo snaží radit nebo je jakkoliv řídit, většinou se proti tomu razantně ohradí a s radostí převezmou jeho místo. 

2) Mohou být žárliví

Berani jsou sice věrnými partnery, ale mohou často pochybovat nad láskou, kterou k nim druzí chovají. Chtějí po svých partnerech tedy důkazy, které jejich lásku k nim vyjádří. Také je často podezírají z nekalých úmyslů a mohou žárlit na každého, s kým se vídají. Pramení to hlavně z jejich soutěživého přístupu k životu.

3) Jsou neustále zaneprázdnění

Berani jsou aktivní a jejich kalendář je až po okraj naplněný všemožnými plány a akcemi. Často kvůli tomu ani nemají čas vařit, a tak si jídlo spíše kupují nebo objednávají.

4) Často se pohybují nebo cvičí

I kaloričtější jídlo si však Berani mohou dovolit. Mají totiž rádi pohyb a jejich oblíbený sport nebo aktivní koníček jim přináší energii a radost. 

5) Mají rádi sebevědomé a nezávislé lidi

Protože jsou sami hodně dominantní a nezávislí, chtějí u sebe Berani mít někoho, kdo se za sebe umí postavit a nebude na nich pořád nalepený. Volnost je pro ně totiž hodně důležitá a bez ní je pro ně vztah téměř nemyslitelný.

6) Málokdy brečí

Berani jsou silní, a to jak navenek, tak i uvnitř. Nikdy totiž nevydrží moc dlouho smutnit a po špatných zkušenostech se umí rychle sebrat a zase postavit na nohy. 

7) Neumí předstírat zájem

Protože jsou Berani hodně upřímní (někdy možná až příliš), nedokážou nic předstírat. Proto na nich okamžitě poznáte, že vás přestávají vnímat a jen naoko přikyvují. Většinou tedy volí upřímnost, i když tím někoho mohou ranit.

8) Neumí si říct o pomoc

Berani si pevně stojí za tím, že jsou samostatní a nezávislí, takže si raději vše zařizují sami. V situacích, kdy by ale potřebovali něčí pomoc, si o ni zapomínají říkat. Když toho na ně tedy je moc, raději se tím nechají semlít, než aby si práci s někým rozdělili.

9) Nejdřív jednají, až poté přemýšlí

Pro Berany nikdy není čas na zbytečné přemýšlení. Bez rozmyslu umí skočit po příležitosti a vhodně se chopit situace. To je jejich životní filozofie, podle které ve většině případů jednají, a také podle toho vypadají následky jejich činů.

10) Nenechají se ignorovat

Berani nehodlají trpět něčí ignoranci. To raději jednoduše začnou mluvit hlasitěji a překřičí tak všechny ostatní. Ignorování u nich zkrátka nepřipadá v úvahu, a většinou se jim tedy daří dosáhnout svého.

Zdroj článku: