Napište skvělou seminárku. Tyhle tipy vám to usnadní
Foto: Seocentrum s.r.o.

Napište skvělou seminárku. Tyhle tipy vám to usnadní

Škola opět začala a mnoha studentům už se zase kupí povinnosti, včetně seminárních prací. Tenhle úkol mnohé z nich děsí natolik, že jej odkládají až na nejzazší termíny a poté se diví, že nestíhají. My vám poradíme, jak si vše dobře zorganizovat, aby vaše seminárka skutečně měla smysl a byla pozitivně ohodnocena.

Ujasněte si téma

Pokud si kladete otázku, jak na vypracování seminární práce, pak je zcela nejdůležitější právě tento bod. Musíte vědět, o čem píšete, proč to děláte a k čemu chcete dojít. Je potřeba znát na tyto otázky odpověď ještě předtím, než začnete psát. Pak snadněji udržíte linku tématu a neztratíte se někde po cestě.

Závěr musí být jasný a srozumitelný

I když se k němu dostanete až zcela ke konci, kdy jste už možná rádi, že to máte za sebou, ve skutečnosti se jedná o jednu z nejdůležitějších částí práce. Dejte si tedy pauzu a pořádně se zamyslete nad tím, jak své poznatky co nejlépe a nejsrozumitelněji zformulovat.

Ujistěte se, že závěr jasně odpovídá na to, na co jste přišli a co z toho plyne.

Nezapomínejte na zdroje

Své zdroje vybírejte skutečně pečlivě. Wikipedie obvykle nepatří k těm nejlepším zdrojům. Můžete ji ale vybrat jako vhodný rozcestník k hledání cizojazyčných a skutečně odborných knih nebo článků. Nezapomeňte zdroje pečlivě citovat dle předepsané normy – to si ověřte na své katedře nebo u zadavatele práce.

Ať to dobře vypadá

I vizuální stránka má na celkový dojem vliv. Proto nepodceňujte zásady formálního členění práce, zaměřte se také na pravopis. Mělo by být samozřejmostí, že práce je bez gramatických chyb a volte také odborný jazyk, který odpovídá úrovni vaší práce. Samozřejmě myslete i na kvalitní tisk. Pokud doma nemáte skutečně kvalitní tiskárnu s cartridge Lexmark nebo obdobné kvality, raději se obraťte na služby profesionálních tiskáren, kde se můžete spolehnout na precizní výsledek.

Zdroje:

Autor: Komerční článek

DOPORUČUJEME

Novinky