Andrea je zapálený nadšenec do psaní už od malička, kdy vymýšlela a psala různé příběhy, což jí neopustilo ani v dospělosti. Podobně tak to má i s knihami, k nimž si vypěstovala blízký vztah od raného dětství a dosud jsou jejím životním posláním.

Odjakživa ji fascinovala historie a životní příběhy umělců, které neustále studuje. Z toho důvodu se také rozhodla pro studium literatury a historie, což bylo jejím nejlepším rozhodnutím v životě. Při bádání o literárních dílech a spisovatelích si vytvořila skutečnou a hlubokou vášeň, což ji dosud neopustilo a stále prohlubuje své vědomosti i ve svém současném zaměstnání odborné knihovnice.

Copywritingu se věnuje už řadu let a také publikuje v periodikách své články na různá témata, k nimž má vztah. Hodně se zajímá o středověk a raný novověk, ale také má velmi blízko k duchovnu, seberozvoji a astrologii, které ji od malička fascinují a neustále svou znalost rozvíjí. V životě ji nejvíce naplňuje čtení a studování různých knih, nejraději má literaturu 19. a 20. století - válečné romány, psychologické romány a historické romány. Její největší vášní je bezpochyby psaní textů různých druhů - povídek, románů, básní, článků, recenzí či deníků.

Je také aktivní recenzentkou na Databázi knih a Česko-Slovenské filmové databázi.Ve volném čase se věnuje péči o tělo i mysl - józe, běhání, cyklistice, tanci, meditaci, ale také svým přátelům a domácím mazlíčkům. Má ráda dobré jídlo a pití, příjemnou společnost, zábavu a pobyt v přírodě. Jejím největším životním pohonem je psaní textů na zakázku ale i pro svou potřebu, bez nichž si už neumí představit jediný den. Aktuálně pracuje na historickém románu pro ženy.

Miluje také vaření a cestování, kterému se snaží stále více věnovat. Ráda poznává nová místa, nové lidi a čerpá inspiraci pro svůj literární svět.