Připravte vůz na zimu. Výměna pneumatik nestačí
Foto: Seocentrum s.r.o.

Připravte vůz na zimu. Výměna pneumatik nestačí

I když si to možná mnozí z nás neradí připouští, léto už je pryč a blíží se zimní období, které znamená, že musíme změnit nejen šatník, ale také se postarat o náš vůz.

Pokud jej včas připravíte na zimu, nemusíte se bát ani prvních nečekaných mrazíků a můžete si být jisti, že vás zima letos nezastihne nepřipravené.

Bez obav si pak můžete koupit třeba pobyt v hotelu v Nízkých Tatrách a sníh ani led pro vás nebudou problém. Na co je dobré včas myslet?

Výměna pneumatik

Zimní pneumatiky bychom měli mít vždy v obdobím mezi 1. listopadem a 31. březnem na všech čtyřech kolem s hloubkou dezénu, která nesmí být nižší než 4 mm. Počasí se v těchto měsících může hodně rychle měnit a snadno vás zaskočí sníh, led i silný vítr. Vyplatí se tedy na výměnu myslet včas.

Nezbytná výbava

Včas se ujistěte, že máte v autě připraveno nezbytné vybavení. Hodit se vám bude zejména škrabka na led, ale také smetáček, který vám pomůže zbavit se sněhové čepice na kapotě vozu. Určitě není od věci přidat do auta deku navíc pro případ, že byste někde uvízli a museli bez topení nějakou dobu čekat na pomoc. Chytrou vychytávkou do vysokého sněhu mohou být také pohodlné boční nášlapy, které vám usnadní snadné vystupování a nastupování do vozu.

Myslete i na stěrače

Nejen v zimě je dobrý výhled z auta naprosto klíčový. Pokud už si čelní okno oškrábete, přijdou vhod také stěrače, které ho mohou dočistit. Proto musí být v pořádku stírací gumičky, aby zvládly odstranit i drobné zbytky ledu.

Zkontrolujte kapaliny

Ke správně fungujícím stěračům je nezbytná i nemrznoucí směs do ostřikovačů. Vyplatí se mít jí v zásobě hodně, protože v zimě je potřeba poměrně často doplňovat. Určitě se také vyplatí kontrolovat stav nemrznoucí kapaliny chladicí soustavy, nebo také olej či brzdovou kapalinu. Vždy mějte po ruce náhradní kapalinu na doplnění.

Zdroje:

Autor: Komerční článek

DOPORUČUJEME

Novinky