Pi je nová kryptoměna, na které může zbohatnout každý
Foto: MaSe MeSe Creative Studio / Shutterstock

Pi je nová kryptoměna, na které může zbohatnout každý

Není tomu tak dlouho, co kryptoměny zažily svůj boom. Bitcoin má v současné době hodnotu více než milionu korun a na trhu se objevují další měny, včetně Pi, která je nyní dostupná pro všechny a může být příjemným zajištěním na stáří.


Peníze budoucnosti 

Digitální peníze zřejmě netřeba představovat. Mnozí by se nejraději vrátili zpět do roku 2015, nakoupili bitcoiny a tím by se zajistili až do konce života. Nyní je zásadní nevýhodou velká volatilita, tedy strmé poklesy a růsty v rámci krátkého časového úseku. Na druhou stranu s sebou digitální měna nese řadu výhod, vyšší bezpečnost, anonymitu, nepodléhá kontrolám bank, přesto není její budoucnost zcela jasná. Pro krátkodobé investice je v současnosti výhodná, zda se ale uchytí jako skutečná alternativa současného finančního systému, to je otázka. 

Nejdostupnější kryptoměna

Možná jste slyšeli o bitcoinových farmách. V počátcích bitcoinu vám totiž k těžbě stačil obyčejný procesor, jaký má v notebooku každý. S přibývajícím množstvím těžařů ovšem stoupaly také nároky na výkon. Již několik posledních let má smysl těžit pouze na specializovaných digitálních obvodech. Kromě toho, že těžba bitcoinu vyžaduje množství drahého hardwaru, spotřebovává také obrovské množství energie a snadno se tak může stát, že z ní nebudete nijak výrazně profitovat. Proti tomu se staví nová kryptoměna Pi, kterou lze těžit bez nákladů, pouze prostřednictvím smartphonu. 

Zdroj: Autor: Worawee Meepian / Shutterstock

Možnost zisku téměř bez práce

Univerzita ve Standfordu přišla s unikátním projektem, který by v případě úspěchu přiblížil kryptoměnu všem lidem. Nároko na hardware jsou minimální, fakticky k těžbě totiž nedochází přímo v mobilu, ale je přenesena na digitální infrastrukturu. Datové přenosy samozřejmě probíhají, ale v neznatelné míře, stejně tak využití baterie. Systém tak všechno provede za uživatele, který má pouze jediný úkol. Jednou za den navštívit aplikaci a potvrdit, že je aktivním těžařem. 

Proti tomu se staví nová kryptoměna Pi, kterou lze těžit bez nákladů, pouze prostřednictvím smartphonu. 

Jak začít těžit 

Aplikace Pi Network je dostupná v Google Play a App Store. Registrace je jednoduchá, na výběr je přihlášení pomocí telefonního čísla nebo Facebooku. Vývojáři si ovšem zakládají na bezpečnosti, každá osoba může těžit pouze z jednoho zařízení a pro přístup do aplikace je třeba zadat jméno někoho z již aktivních těžařů. Pokud nikoho takového neznáte, další těžaře jednoduše najdete na internetu. Při registraci získáte 1 Pi jako bonus, poté těžíte s frekvencí 0,1 Pi za hodinu. S širší uživatelskou základnou ovšem bude frekvence těžby nově registrovaných klesat. Zisk si můžete navíc zvýšit přizváním dalších uživatelů. 

Hodnota kryptoměny Pi

Aplikace je stále v procesu vývoje, ke vstupu na burzu by mělo dojít v letošním roce. Dokud tedy měna nebude zalistovaná, nebude mít žádnou hodnotu. Její následná hodnota zůstává předmětem predikcí, dosavadní vývoj však vypadá velmi příznivě. Počet uživatelů roste exponenciálně, nyní dosahuje 15 milionů a každým měsícem několik milionů přibývá. Výdaje jsou nulové a provoz aplikace zabere pouze několik vteřin denně. Odhady hovoří o tom, že jeho výše by měla dosáhnout minimálně jednotek dolarů, optimisté hovoří až o stovkách dolarů. 

Aktuální hodnotu (cenu) na trhu můžete najít zde


Důležité sdělení: tento článek neslouží jako investiční doporučení. Každému uživateli doporučujeme, aby se pokusil nashromáždit co možná nejvíce informací z různých zdrojů a pečlivě svoji investici/vložení svých finančních prostředků zvážil. V případě kryptoměn je třeba mít neustále na paměti, že jde o trh, který je skutečně velmi volatilní a riziko může být někdy velmi vysoké.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Další články z rubriky Zprávy

Mikuláš Minář dokázal probudit národ, ztroskotat a nyní končí ve veřejném prostoru

Mikuláš Minář dokázal probudit národ, ztroskotat a nyní končí ve veřejném prostoru

Jako předseda spolku Milion chvilek pro demokracii dokázal na Letnou dostat statisíce nespokojených Čechů. Možná očekával, že stejný potenciál bude mít také jeho politické hnutí Lidé PRO.

Polsko se od soboty úplně uzavře, výjimku budou mít jen kostely

Polsko se od soboty úplně uzavře, výjimku budou mít jen kostely

Náš největší konkurent v boji o nechvalné covidové prvenství od soboty přitvrzuje a zavádí tvrdý lockdown, ten se ale samozřejmě netýká římskokatolické církve.

Lubomír Volný: pokuta za flákanec a "práškovací" letadlo nad Brnem

Lubomír Volný: pokuta za flákanec a "práškovací" letadlo nad Brnem

Poslanec Lubomír Volný každým novým příspěvkem na Facebooku překračuje pomyslnou hranici neuvěřitelna. Přesto má nejen na sítích, ale také v ulicích své příznivce.

Čeká nás sčítání lidu. Na co se připravit

Čeká nás sčítání lidu. Na co se připravit

Od 27. března do 11. května po deseti letech nastane povinnost sečíst se prostřednictvím formuláře. Jaké otázky budeme muset vyplnit a jaké sankce hrozí, pokud povinnost nesplníme?

Úlevy pro studenty zdravotnických a sociálních oborů, jen ti mohou získat úřední maturitu

Úlevy pro studenty zdravotnických a sociálních oborů, jen ti mohou získat úřední maturitu

Úřední maturity budou, ovšem jen pro pár vyvolených. Ministr školství Plaga oznámil, koho se úlevy od přijímacích zkoušek a závěrečných maturitních zkoušek budou týkat.


Další články z rubriky Zprávy